SEO

Kancelaria adwokacka Głogów

Kancelaria adwokacka Głogów Adwokat praktykujący w kancelarii lub spółce powinien czynić to zgodnie z obowiązującymi regulacjami prawnymi. Aktem normatywnym, który wysławia zasady wykonywania przez adwokata zawodu w kancelarii własnej albo spółce jest uchwała NRA nr 54/2009 z dnia 12. września 2009 r. w sprawie "Regulaminu wykonywania zawodu adwokata w kancelarii indywidualnej lub spółkach".
Uchwała Naczelnej Rady Adwokackiej, opisana wyżej, obowiązuje od 31. października 2009 roku i zastąpiła regulamin uchwalony uchwałami NRA z 2003 roku. Każda kancelaria adwokacka dostała pocztą kserokopię nowouchwalonej uchwały NRA.
Regulamin wykonywania zawodu adwokata w sposób nadzwyczaj szczegółowy normuje wiele zagadnień związanych z działalnością kancelarii, określa sposób, w jaki adwokat powinien zachować się w różnorakich wypadkach, między innymi normuje kwestie prowadzenia dokumentacji klienta i dokumentacji rachunkowej, kwestię lokalu, w którym wykonywana jest działalność czy też zagadnienia związane z zachowaniem tajemnicy adwokackiej.
Regulamin wykonywania zawodu adwokata normuje również dylematy dotyczące umowy spółki, w której adwokat może wykonywać zawód.Regulaminu wykonywania zawodu adwokata w kancelarii indywidualnej lub spółkach określa zasady, według których adwokat może wykonywać zawód, oraz formy, w jakich może to czynić (spółki, kancelaria adwokacka).

Szczegóły strony kancelaria-adwokacka.glogow.pl:

Podlinkuj stronę kancelaria-adwokacka.glogow.pl:

Kancelaria adwokacka Głogów

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny yahoo 4 Odwiedziny googlebot 4

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

 • Radca Prawny Katowice »

  Kancelaria Radców Prawnych Klatka i Partnerzy już od ponad 10 lat doradza w zakresie obsługi prawnej firm i przedsiębiorstw. Posiadamy nieustannie aktualizowaną wiedzę, popartą niezbędnym doświadczeniem. Przedsiębiorstwa w trakcie swej działalności wielokrotnie napotykają na przepisy i ograniczenia ze skomplikowanymi przepisami prawa. Nieświadomość i niestosowanie się do tych praw może powodować poważne konsekwencje finansowe. Zaufaj profesjonalistom i zabezpiecz swoje interesy prawne.

  Data dodania: 20 12 2011 · szczegóły wpisu »
 • Portal informacyjny dla studentów prawa »

  Jesteś studentem prawa? Szukasz aktualności prawnych? Chcesz każdego dnia czytać interesujące artykuły prawne i udzielać się na forum prawnym? Szukasz informacji o imprezach dla studentów prawa? Koniecznie sprawdź nasz portal prawny stworzony z myślą o studentach prawa. Każdego dnia bieżące informacje, artykuły, humor, ogłoszenia i wiele więcej. Nie czekaj ani momentu dłużej i sprawdź nasz portal prawny! Korzystając z naszego portalu masz gwarancję, że nie przegapisz żadnej istotnej informacji z świata prawa! Studenci prawa - łączmy się!

  Data dodania: 08 02 2012 · szczegóły wpisu »
 • Adwokat Płock »

  Kancelaria Adwokacka Teresa Mirska świadczy kompleksowe usługi prawnicze na terenie całego kraju. Zapewnienie klientom bezpieczeństwa prawnego traktuje jako nadrzędny cel swojej działalności, w której kieruje się ogromnym doświadczeniem, zdobytym w okresie przeszło 30 lat nieprzerwanej praktyki adwokackiej. Kancelaria zdobyła zaufanie i uznanie swoich klientów jako niezależna i stosująca profesjonalne standardy pracy. Kancelarię tworzą adwokat Teresa Mirska oraz aplikant adwokacki Michał Mirski, którzy są członkami Izby Adwokackiej w Płocku. Zapraszamy - Kancelaria Adwokacka Teresa Mirska, ul. Tumska 6, 09-402 Płock.

  Data dodania: 06 03 2012 · szczegóły wpisu »
 • Studia prawo Wrocław »

  Jeśli szukasz interesującego zawodu, prawo jest niewątpliwie zawodem interesującym, wybierz stosowną uczelnię, która zagwarantuje Ci wspaniałe wykształcenie. Perspektywiczna oferta edukacyjna na uczelniach takich jak Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Znajdź stosowną uczelnię ze swojego miasta Wrocław, studia na kierunku prawo.

  Data dodania: 30 03 2012 · szczegóły wpisu »
 • Kalkulacja szkody »

  Niestety, częstokroć wypłacane jest  zaniżone odszkodowanie, które nie rekompensuje całkowicie strat poniesionych przez ofiary wypadków. Związane jest to z dzialaniem korporacji ubezpieczeniowych, które próbują jak mogą, żeby unikać wypłaty znacznych sum.

  Data dodania: 26 06 2012 · szczegóły wpisu »
 • Testy na aplikację on-line »

  Każdego roku tysiące absolwentów wydziałów prawa zastanawia się jak najlepiej uczyć się do egzaminu na aplikację? Omawiając tę kwestię dobrze jest zwrócić uwagę na system pravnik.pl.
  Platforma szkoleniowa pravnik.pl to system wspomagający naukę do egzaminu na aplikacje prawnicze. Jego działanie polega na rozwiązywaniu testów z różnorakich gałęzi prawa. Odzwierciedla to rzeczywisty egzamin, który od paru już lat ma postać testu.
  Dużą zaletą opisywanego systemu jest to, że używając go można maksymalnie skupić się na nauce. Testy na aplikacje, które oferuje, podobne są do tych, jakie bywają później na egzaminie. System sam kontroluje poprawność zaznaczonej odpowiedzi, wskazuje poprawną odpowiedź, a także podstawę prawną.
  Niewątpliwą zaletą platformy edukacyjnej pravnik.pl jest algorytm nauki systematycznej, polegający na automatycznym generowaniu powtórek materiału w współzależności od tego, czy udzielono na konkretne pytanie odpowiedzi prawidłowej czy również nieprawidłowej. Algorytm ten wykorzystuje wiedzę, o ludzkiej pamięci i procesach związanych z zapominaniem, dzięki czemu powtórki generowane są w optymalnych odstępach, tak by nauka była jak najbardziej efektywna.
  Korzystając z systemu pravnik.pl użytkownik ma możliwość śledzić postępy w nauce poprzez zazwansowane statystyki.
  Osoby korzystające z systemu w poprzednich latach potwierdzają jego jakość - wskazując, że dzięki temu systemowi bez kłopotu zdały egzamin na aplikację.Serwis pravnik.pl to system ułatwiający przygotowania do egzaminu na aplikację adwokacką. Testy na aplikacje online to najbardziej skuteczny sposób żeby bez kłopotu zdać egzamin na aplikację.

  Data dodania: 29 07 2012 · szczegóły wpisu »
 • Demokracja przedstawicielska »

  Demokracja to jedno z najczęściej używanych słów w polityce. Znaczenie tego słowa nie jest jednak łatwe do zdefiniowania. Na pewno demokracja jest jednym z ustrojów, nie ma już jednak zgodności co do tego, jakimi cechami ustrój ten powinien się charakteryzować, by można było mówić o demokracji. Słowo demokracja wywodzi się ze starożytności i określano nim rządy ludu. W antycznej Grecji słowo to odnosiło sięjednak nie do wszystkich ludzi, niemniej jednakwyłącznie do prawowitych, stałych mieszkańcówdanego polis.

  Data dodania: 30 06 2013 · szczegóły wpisu »
 • Adwokat nysa »

  Prawnik nysa zajmuje się obsługa klientów z zakresu prawo cywilne nysa i prawo karne nysa. Nasz adwokat nysa prowadzi porady prawne nysa. Zachęcamy do umawiania się z naszym adwokatem telefonicznie by uniknąć niepotrzebnego gromadzenia się w kancelarii. Prowadzimy nasza kancelarie już od wielu lat, co gwarantuje Państwu niezawodność i bezpieczeństwo dobrej porady. Prawo karne nysa i prawo cywilne nysa to dwie dominujące gałęzie prawne którymi zajmuje się prawnik nysa. Adwokat nysa pomoże ci w ramach swoich możliwości rozwiązać jakiś problem czy pomóc zrozumieć tajniki naszego komplikowanego systemu prawnego prawnik nysa. Porady prawne nysa prowadzone są od poniedziałku do piątku. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego z naszym adwokatem. Każdy z nasz wcześniej czy później będzie potrzebował porady prawne nysa. Zachęcamy wtedy do kontaktu z naszym adwokat nysa, który pomoże Państwu przejść przez trudne często procesy sądowe. Prawnik nysa jest adwokatem z dużym wieloletnim doświadczeniem porady prawne nysa, dzięki czemu mają Państwo gwarancję, że prawo cywilne nysa i prawo karne nysa jest przez niego zrozumiałe i umie się do niego stosować.

  Data dodania: 15 07 2013 · szczegóły wpisu »
 • Adwokat Szczecin »

  Nasza Kancelaria Adwokacka jest szybko rozwijającą się firmą świadczącą usługi prawnicze w całym kraju, ze szczególnym uwzględnieniem woj. lubuskiego a także zachodniopomorskiego. Kancelaria Adwokacka oferuje profesjonalną i kompleksową obsługę Klientów indywidualnych oraz przedsiębiorców, jednostek samorządu terytorialnego, wspólnot mieszkaniowych, oraz innych podmiotów. Kancelaria adwokata Tumielewicza prowadzi sprawy z zakresu między innymi: prawa handlowego, prawa pracy, prawa karnego (broniąc oskarżonych, jak również pomagając osobom Pokrzywdzonym),   procesów sądowych, obsługi obrotu nieruchomościami, windykacji należności oraz dochodzeniu odszkodowań. Spory pomiędzy inwestorami a wykonawcami, błędy w sztuce budowlanej, i inne; dochodzimy odszkodowań z tytułu błędów w sztuce budowlanej; opracowujemy kontrakty na realizacje inwestycji budowlanych; reprezentujemy przed organami administracyjnymi wszystkich instancji, przygotowujemy odwołania, zażalenia i skargi, pomoc w uzyskiwaniu pozwoleń, koncesji i innych dokumentów.
   

  Data dodania: 16 09 2013 · szczegóły wpisu »
 • Radzińska Toruń »

  Notariusz to osoba zaufania publicznego, której podstawowy zadaniem jest zabezpieczenie interesów prawnych Klientów. Będąc doświadczonym właścicielem Kancelarii notarialnej w Toruniu, doskonale wiem jak zabezpieczyć Państwa interesy przed niespodziewanymi zdarzeniami. Mogą Państwo zaufać mojej nieograniczonej wiedzy na temat regulacji prawnych i moim zdolnością sumiennego działania.
  Kancelaria notarialna Toruń wykonuje czynności notarialne, związane z:- przygotowywaniem aktów notarialnych, aktów poświadczenia dziedziczenia, poświadczeń, protestów weksli i czeków, wypisów, odpisów i wyciągów dokumentów, projektów aktów i oświadczeń woli;- dostarczeniem oświadczeń i spisywaniem protokołów;- przechowywaniem dokumentów, pieniędzy i papierów wartościowych. Kancelaria notarialna Toruń powstała w odpowiedzi na oczekiwania swoich Klientów. Profesjonalny i uczciwy notariusz jest niezwykle potrzebny w dzisiejszych czasach. Zapraszamy do skorzystania z naszych profesjonalnych usług notarialnych. Gwarantujemy skuteczne i szybkie działania.

  Data dodania: 25 04 2016 · szczegóły wpisu »