SEO

Adaptacja projektu

Adaptacja projektu Adaptacja projektu gotowego – to przystosowanie go do wymogów prawa budowlanego, związanego z lokalizacją działki wybranej pod budowę domu oraz do indywidualnych potrzeb inwestora.

Adaptacja projektu gotowego jest konieczna aby uzyskać pozwolenie na budowę.

Proces adaptacji projektu gotowego składa się z dwóch części:

1. Część obowiązkowa:
- Opracowanie projektu zgodnie z ustaleniami określonymi w decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu oraz obowiązującymi normami, przepisami prawa i zasadami wiedzy technicznej
- Projektowany zakres zmian w zakresie rysunkowym i tekstowym nanieść trwałą techniką graficzną w kolorze czerwonym na oryginale projektu
- Dokonać niezbędnej adaptacji fundamentów do lokalnych warunków gruntowych i sposobu ich izolacji
- Każdorazowo sprawdzić lub przeliczyć konstrukcję budynku w zakresie dostosowania jej do lokalnych warunków wynikających z innych niż przyjęte w projekcie stref klimatycznych.
- Dostosowanie instalacji wewnętrznych i przyłączy do warunków miejscowych na podstawie uzgodnionych z dostarczycielami odpowiednich mediów umów i projektów.
- Podpisać projekt jako autor adaptacji z podaniem numeru i rodzaju posiadanych, niezbędnych do tego uprawnień

2. Część dodatkowa:
- dostosowanie projekty domów do indywidualnych potrzeb inwestora, takich jak: zmiany wielkości, rozmieszczenia i technologii ścian, fundamentów, stropów, dachu, okien i drzwi, sposobu ogrzewania, odprowadzania ścieków itp.

Projektant, który dokonuje adaptacji projektu gotowego i przygotowuje projekt zagospodarowania działki jest uważany za projektanta danego obiektu w rozumieniu art. 20 Prawa Budowlanego przejmując wszystkie wynikające z ustawy obowiązki i uprawnienia łącznie z odpowiedzialnością za projekt.

Szczegóły strony adaptacja-projektu.pl:

Podlinkuj stronę adaptacja-projektu.pl:

Adaptacja projektu

Odwiedziny robotów:

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

 • Projektowanie wnętrz Warszawa »

  Jeżeli ktoś potrzebuje akurat usług takich jak projektowanie ogrodów Warszawa niewątpliwie powinna być zaliczona do grona miejsc, które odwiedzi już w pierwszej kolejności. To właśnie tutaj możemy skorzystać ze wszystkich rzeczy zawartych w ofercie, która przedstawiona jest na stronie www.architektrr.pl ? i jak najbardziej warto jest się bliżej z nią zapoznać, bo głównie jej niesamowity profesjonalizm sprawia, że właściwie każdy klient będzie z niej w pełni zadowolony. Dosłownie wszystkie ogrody zaprojektowane przez ową firmę odznaczają się niesamowitym wręcz pięknem, a w całym tym procesie klient bierze czynny udział, gdyż usługi te wykonywane są przy możliwie największym uwzględnieniu wszystkich jego osobistych potrzeb oraz wymagań. Nie można zapominać również i o tym, że oferta obejmuje ponadto usługi takie jak projektowanie wnętrz, dzięki czemu prowadząc współpracę z tą właśnie firmą możemy kompletnie zaprojektować i urządzić całość miejsca, w którym zamierzamy mieszkać.

  Data dodania: 03 11 2011 · szczegóły wpisu »
 • Domy drewniane »

  Profisbud ? najważniejszy dla nas jest profesjonalizm, innowacyjność i funkcjonalność! Jesteśmy prężnie działającą firmą budowlaną, która oferuje Państwu sprzedaż i montaż gotowych domów z elementów drewnianych. Nasze usługi cechuje najwyższa jakość wykonania, a oferowane produkty odznaczają się nie tylko rewelacyjną funkcjonalnością, ale również niesamowitym komfortem użytkowania. W trosce o Państwa bezpieczeństwo i zadowolenie, zatrudniamy tylko doświadczonych i wysoce wykwalifikowanych pracowników, tym samym zapewniając naszym klientom bezpieczeństwo, niezawodność i doskonałe wykonanie. Każde zlecenie traktujemy indywidualnie, biorąc pod uwagę wszystkie uwagi i wymagania naszych kontrahentów.Państwa zadowolenie i satysfakcja są naszym priorytetem! Będąc autoryzowanym partnerem firmy Ost-Commerz Polska, która która na przestrzeni 30 lat wykonała ponad 40 tysięcy zleceń montażu gotowych domów na terenie całej Europy, możemy garściami czerpać z jej doświadczeń, aby jeszcze lepiej odpowiadać na Państwa potrzeby. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą ? tylko tutaj znajdą Państwo domy ponadprzeciętne, ekologiczne i jedyne w swoim rodzaju!

  Data dodania: 30 01 2012 · szczegóły wpisu »
 • Wizualizacje »

  Virtual City jest to pracownia gromadząca zespół specjalistów o zróżnicowanych zainteresowaniach, dzięki czemu oferowane projekty architektoniczne zawsze są wyjątkowe i unikalne. Kadrę charakteryzuje indywidualne podejście do każdego klienta oraz innowacyjne metody działania, pośród których można znaleźć różnego rodzaju fotorealistyczne wizualizacje, animacje, a także co obecnie należy do rzadkości, w pełni ręcznie wykonywane makiety architektoniczne. Dla zainteresowanych strona oferuje także galerię zawierającą zrealizowane do tej pory zlecenia. Prawidłowo przygotowana inwestycja to podstawa sukcesu, warto więc zadanie to zlecić specjalistom z Virtual City.

  Data dodania: 21 02 2012 · szczegóły wpisu »
 • Biuro architektoniczne Warszawa »

  Najlepsze biuro architektoniczne mające swoją siedzibę na terenie Warszawy. Posiadają wykwalifikowaną plus pełną zapału kadrę architektów - przy użyciu temu są konkurencyjni dodatkowo odmienny na trudnym Warszawskim rynku pracowni architektonicznych.
  .

  Data dodania: 10 07 2012 · szczegóły wpisu »
 • Tanie domy drewniane całoroczne »

  Na stronie Pro-Eko-Art Wrocław przedstawiono dane o dokonanych modernizacjach. Dobry architekt orientuje się jak dopasować obiekt do zaprezentowanych potrzeb odbiorcy. Fakt, że tanio można zaplanować inwestycję to jeden z atutów przedsiębiorstwa. Domy drewniane mają właściwości ekologiczne i gwarantują możliwość całorocznego użytkowania. Dobry architekt przygotowuje dom drewniany tak, aby straty ciepła były zredukowane. Dzięki uwzględnieniu technologii szkieletowej można zatroszczyć się o to, by warstwa ocieplająca była właściwie gruba. Tak więc domy te mieszczą się w grupie energooszczędnych. Przy kreacji domu drewnianego odpowiednio dopasowuje się powierzchnię przeszkleń, liczbę okien. Aby była jak najbardziej stosowna wentylacja, mocowane są rekuperatory. Eksperci z Wrocławia wykonują projekty tak, by domy przyjmowały formę kolektorów słonecznych. Pro-Eko-Art oferuje nie tylko budowę, ale i biały montaż oraz mocowanie paneli. Udostępniany jest stan pod klucz.

  Data dodania: 19 07 2012 · szczegóły wpisu »
 • Inteligentny budynek - majca technology - Nowy Sącz, Kraków, Katowice »

  Systemy inteligentnego budynku są coraz częsciej stosowane w dzisiejszym budownictwie. Dają domownikom niesamowity komfort użytkowania i wysoki poziom bezpieczeństwa. Ważną również korzyścią tych systemów jest to, że przyczyniają sie do zmniejszenia kosztów eksploatacji budynku

  Wykonujemy:

  - systemy zarządzania budynkiem BMS
  - automatyka bram, rolet, drzwi
  - elektryka kraków
  - inteligentny dom nowy sącz, katowice, kraków
  - integracja systemów w budynkach ? oświetlenie, ogrzewanie, klimatyzacja, monitoring, alarm, wideodomofon, rolety, żaluzje, markizy, napędy bram i drzwi garażowych
  - nowoczesne instalacje oświetlenia LED RGB

  Inwestycję realizujemy kompleksowo:

  - montaż
  - dostawa
  - serwis gwarancyjny i pogwarancyjny - dobór urządzeń i osprzętu
  - projekt
  - programowanie i integracja systemów
  - konsultacja


  Systemy: Gira, Berker, Nexo, KNX, ABB

  Data dodania: 11 02 2015 · szczegóły wpisu »
 • Projekty ogrodów »

  Nasi projektanci potrafią zadbać o potrzeby naszych Klientów. Są zdolni stworzyć mniej i bardziej wymagające kompozycje ogrodów, w których zawarte będą osobowość i charakter Klientów. Doskonale łączą nowy i stary styl ogrodowy, tworząc unikatowe kompozycje, które trafiają w zróżnicowane upodobania Klientów. Projektowanie ogrodów to zajęcie bardzo wymagające. Dla nas każde zlecenie jest bardzo ważne. Podczas pierwszego spotkania z Klientem, dokładnie omawiamy Jego potrzeby i dokładnie analizujemy właściwości gleby i terenu, aby umiejętnie dobrać rośliny i rozplanować poszczególne strefy ogrodu. W czasie wstępnego etapu projektowania dbamy o adekwatny dobór kompozycji ogrodowej, a także o dopasowanie architektury ogrodu do możliwości naszych Klientów. Potrafimy także zaprojektować instalację wodną i oświetlenie, wraz z elementami dekoracyjnymi w Państwa ogrodzie.
  Nasi pracownicy mają dostęp do renomowanych urządzeń i praktycznych programów komputerowych. Bogato rozwinięta technologia umożliwi Państwu obejrzenie projektu w dowolnym momencie, bez wychodzenia z domu. Wszystkie projekty wykonywane są w pięknej technice 3D, która lepiej eksponuje nasze koncepcje. Zaletą naszej pracowni projektowej jest kompletność usług, profesjonalizm i kreatywność podczas tworzenia wyjątkowych projektów ogrodów. Dbamy, by każdy ogród był przestrzenią po brzegi wypełnioną harmonią, spokojem i pięknem. Możemy stworzyć dla Państwa ogród o jaki marzycie.

  Harasimowicz Architektura Krajobrazu
  ul. Leśna 11, 87-147 Łysomice Toruń
  biuro@ogrod-swiatkamienia.com
  Tel: +48 (0) 56 6783 271
  tel. kom. 0608 862 217

  Data dodania: 19 02 2016 · szczegóły wpisu »
 • Układanie kostki brukowej »

  Przedsiębiorstwo Albumogrodnika zajmuje się świadczeniem usług ogrodniczych. Urokliwy ogród to strefa pełna, z jednej strony harmonii i zabawy, z drugiej. Ładnie zaplanowany i stworzony ogród jest wizytówką naszego domostwa. Nasza firma w związku z swoją działalnością wykonuje prace ogrodowe, w szczególności takie jak: sporządzanie projektów i zagospodarowania zielonych przestrzeni, ich realizację, tworzenie trawników, montaż oświetlenie ogrodowego i systemów nawadniania gruntu, projektowanie fragmentów niewielkiej architektury ogrodowej, badanie krajobrazu, i pielęgnowanie ogrodu. Ogromna wiedza o projektowaniu ogrodów pozwala nam tworzyć zachwycające rezultaty, które radują zmysły i przykuwają wzrok. Tworzone przez naszą firmę projekty ogrodów to unikatowe i pełne czaru aranżacje. W naszej działalności stosujemy wysokiej jakości narzędzia i eksploatujemy nowinki technologiczne. Szerokie kompetencje naszych specjalistów niewątpliwie oddziałują na wysoki standard świadczonych usług. Firma Albumogodnika scala otwartość umysłu z profesjonalizmem. Gwarantujemy niekonwencjonalne pomysły i piękne aranżacje. Albumogrodnika to ogrody realizowane z pasją.
  Po za projektowaniem ogrodów, firma Albumogrodnika świadczy także usługi związane z pielęgnacją terenów zielonych, układaniem kostki brukowej, montażem oświetlenia oraz systemów nawadniających, a także odśnieżaniem i sprzątaniem terenów zieleni przy domach, jak i w przestrzeni publicznej. W naszej pracy wykorzystujemy specjalistyczne preparaty, a także bogatą infrastrukturę technologiczną, dzięki którym nasza praca przebiega sprawnie. OGRODY TORUŃ

  Data dodania: 19 02 2016 · szczegóły wpisu »
 • Ogrody Toruń »

  Przedsiębiorstwo Haberogrody zajmuje się wykonywaniem usług ogrodniczych. Urokliwy ogród to przestrzeń pełna, z jednej strony równowagi i beztroski, z drugiej. Estetycznie zaprojektowany i stworzony ogród jest wizytówką naszego domu. Nasza firma w ramach swojej działalności świadczy czynności ogrodowe, przede wszystkim takie jak: sporządzanie projektów i zagospodarowania terenów zielonych, ich realizację, tworzenie trawników, instalację oświetlenie ogrodowego i systemów nawadniania gruntu, opracowywanie fragmentów niewielkiej architektury ogrodowej, analizowanie krajobrazu, i konserwację ogrodu. Bogata wiedza o projektowaniu ogrodów umożliwia nam tworzyć niezwykłe efekty, które cieszą zmysły i przykuwają uwagę. Projektowane przez naszy projektantów ogrody to jedyne w swoim rodzaju i pełne magii aranżacje. W naszej działalności stosujemy wysokiej klasy narzędzia i posługujemy się nowinkami technologicznymi. Urozmaicone kompetencje naszych pracowników bez wątpienia oddziałują na wysoką jakość świadczonych usług. Pracownia prjektowa Albumogodnika wiąże kreatywność z profesjonalizmem. Gwarantujemy świeże pomysły i piękne aranżacje. Haberogrody to ogrody tworzone z zamiłowaniem.
  Oprócz projektowania ogrodów, nasza firma świadczy także usługi związane z konserwacją ogrodów, brukarstwem, montażem oświetlenia i systemów nawadniających, a także odśnieżaniem i sprzątaniem ogrodów przy prywatnych domach, jak i w przestrzeni publicznej. W naszej pracy wykorzystujemy specjalistyczne preparaty, a także bogatą infrastrukturę technologiczną, dzięki którym nasza praca przebiega sprawnie.

  Data dodania: 19 02 2016 · szczegóły wpisu »
 • Dobredomy.pl - projekty domów »

  Dobre Domy to pracownia architektoniczna oferująca bogaty wybór specjalistycznych projektów domów wraz z kosztorysami, a także uzupełniającymi usługami projektowymi. Nasi specjaliści wykonają nie tylko plan stawianego domu, lecz dodatkowo systemy solarne, wentylacji mechanicznej i zaproponują innowacyjne rozwiązania ekologiczne jak również energooszczędne dla domu. Na stronie pracowni można przeszukać liczne gotowe projekty posegregowane wedle nazwy, wielkości domu, dostępnych kondygnacji ewentualnie ich autora. Kupno projektu odbywa się zdalnie, tym samym wszystko da się załatwić bez wychodzenia z domu.

  Data dodania: 03 07 2017 · szczegóły wpisu »